CodinGame | Gry dla programistów

W tym wpisie chciałbym Wam przedstawić stronę, która w bardzo fajny sposób relaksuje jak i uczy i rozwija umiejętności w programowaniu.

codein

Serwis CodinGame oferuje całkiem sporo ciekawych i przyjemnych logicznych zadań. Zadania polegają dopisaniu kodu do gry, gdzie dostajemy do modyfikacji tylko pewien kawałek kodu i określone dane.

Np. w 1 zadaniu musieliśmy wyszukać wroga, który najbardziej się do nas zbliżył, a następnie wydrukować jego nazwę (dostawaliśmy jego odległość od naszej pozycji, jego nazwę a także liczbę wrogów).

Zadania dzielą się na stopnie trudności, a także na singleplayer i multiplayer. Mamy także specjalne wyzwania, za które możemy otrzymać fajne nagrody (zadania są ograniczone czasowo), np teraz do wygrania jest Nexus 6 (1 miejsce), Oculus Rift (2 miejsce), drona (3 miejsce).

Kolejnym plusem tego serwisu jest to, że akceptuje on kod w bardzo dużej ilości języków i nie wymaga znajomości bibliotek typowo do gier. Muszę przyznać że każde zadanie ma także bardzo ciekawą fabułę (programiści ratujący świat), a także możemy w bardzo prosty sposób obejrzeć jak konkretnie działa nasz kod, ale o tym dowiecie się w tutorialu. Polecam także zajrzeć do FAQ, bo może odpowiedzieć na kilka pytań, na końcu warto wspomnieć że te zadani są także „życiowe” i mogą pomóc w nauce programowania gier.

Miłego ratowania świata i zdobywania funu z programowania!