Stream z programowania – kiedy? gdzie?

Mam dla Was kilka wstępnych informacji odnośnie planowanych od jakiegoś czasu streamów z programowania.

 

Co będzie się pojawiało na streamach?


Streamy będą podzielone na 2 rodzaje: te na których będę po prostu programował i niekoniecznie opowiadał o tym co robię, będzie na nich można zobaczyć jak wygląda powolny proces programowania (będą jednak pojawiały się najczęściej). Jeżeli jednak pojawią się pytania to na nie odpowiem, a jeżeli będzie odpowiednia ilość osób i ogólnie będą osoby chętne to być może stream zamieni się na trening na żywo albo jego ubogą formę.

Pojawią się także streamy tematyczne, które będą miały formę treningu z programowania na żywo. Do nich będę się jakoś mniej lub bardziej przygotowywał i o tych streamach poinformuję także odpowiednio wcześniej na blogu. Najprawdopodobniej ich zawartość będzie dostępna także po jakimś czasie w formie pisemnej jako zwykły wpis na blogu.

 

Kiedy?


Chciałbym Was zaprosić na pierwszy stream 18 kwietnia o godzinie 20. Jeżeli macie inną propozycję co do dnia czy godziny to dajcie znać w komentarzach.

Jako temat przewodni najbliższego streamu postanowiłem obrać sobie coś lekkiego mianowicie program w Qt, jeżeli będą chętni to prawdopodobnie coś jeszcze się pojawi.

Ogólnie informacja o streamach będzie pojawiała się na moim Twitterze z odpowiednim wyprzedzeniem (w przypadku tych spontanicznych wyprzedzenie będzie może kilkunastominutowe).

 

Gdzie?


Na twitchu już mam gotowy kanał pod streamy:

Watch live video from shedovas on www.twitch.tv

 

Postludium


Mam nadzieję, że pomysł ze streamami wzbudzi Wasze zainteresowanie, dajcie znać co o tym wszystkim myślicie. Na koniec pozostaje mi jedynie zaprosić Was do Followowania mojego twitch i twittera.

Do zobaczenia i usłyszenia na streamie.

Code ON!