Klawiatura Microsoft Comfort Curve 3000

Moja subiektywna opinia o klawiaturze od Microsoftu.

Witam Was w kolejnym wpisio-recenzjo-teście, z którego robi się powoli seria „<nazwa_przedmiotu> dla programisty”.

Jeżeli należycie do „elitarnej” grupy odbiorców, którzy śledzą mnie na Twitterze (przypominam, że tylko tam pojawiają się różne zajawki tego co się pojawi), to zapewne wiecie że jakiś czas temu (~1-2tyg temu) postanowiłem sobie kupić klawiaturę, w celu lepszego ustawienia laptopa i ekranu monitora. Zapraszam Was do moich pierwszych wrażeń.

@UPDATE WordPress zaczął robić jakieś problemy ze zdjęciami (niedziałające linki, reupload nie pomaga), zdjęcia: [1] [2] [3].

DSC_0042

Nie chcę opowiadać o tym jak się zastanawiałem czy by nie zaszaleć i kupić klawiaturę mechaniczną, w każdym razie mój ostateczny wybór trafił na klawiaturę Microsoft Comfort Curve 3000, którą kupiłem za ~60zł, dobra cena jak na klawiaturę ergonomiczną i to nawet od Microsoftu (nie spodziewałem się tak dobrej jakości po tej firmie).

Mówiąc szczerze jestem bardzo zadowolony z zakupu, klawisze (z wyjątkiem spacji) są wręcz tam gdzie powinny być i przestawienie się na tą klawiaturę nie wymaga poświęcenia wiele czasu. Samo jej użytkowanie sprawia niesamowitą przyjemność, na pozór udziwniony falowany wygląd klawiatury zaczyna mieć sens w trakcie jej używania. Dzięki temu kształtowi dostęp do wszystkich klawiszy jest niezwykle wygodny (pierwszy raz w życiu mogę pochwalić Microsoft, za wykonaną pracę).

DSC_0045

Klawiatura byłaby idealna gdyby nie gigantyczna spacja, jest za szeroka o jakieś 1-2 klawisze, w miejscu gdzie powinien być [prawy Alt], to tam wciąż jest [Spacja]. Przeszkadza to na samym początku w momencie używania polskich znaków, nawet nie winiłbym tego za ten design gdyby to miało głębszy sens, bo np. z racji falowanego układu klawiszy nagle jest miejsce na 1 klawisz, więc postanowili wypełnić lukę szerszą spacją. Problem jest taki, że obok [prawego Alta] pojawia się w miejscu klawisza wywołania menu kontekstowego klawisz [Fn], który jest zaprogramowany na aż 2 przyciski (oba można by spokojnie zmieścić na standardowych miejscach w klawiaturze): [przycisk menu kontekstowego] i [Pause]. Skomentuję tą decyzję tak: Microsoft.

DSC_0046

Podsumowując: polecam klawiaturę, ponieważ jeżeli chodzi o pisanie kodu to myślę że ciężko jest znaleźć coś lepszego (i wygodniejszego w użytkowania) bez sięgania do klawiatur mechanicznych.

Code ON!