Plecak na laptopa: Targus Campus

Kontynuujemy wątek, w którym chwalę się swoimi gadżetami ;)

Witam wszystkich, dzisiaj pogadamy sobie o plecaku na m.in. laptopa, który kupiłem sobie mniej więcej równolegle ze swoim laptopem.

Tło fabularne


W momencie gdy kupiłem sobie laptopa to dostałem (a może kupiłem?) tradycyjną torbę na laptopa, którą zakłada się na ramię ([takie coś]), akurat w tamtym czasie dość często z nim chodziłem na spotkania, na których „przygotowywaliśmy się” do matury z informatyki, podobnie lubiłem go od czasu do czasu nosić do szkoły i zdążyłem dość szybko zauważyć kilka wad:

  • noszenie torby i plecaka jednocześnie jest niewygodne,
  • widać że mam laptopa,
  • torba i plecak osobno zajmują dość sporo miejsca.

Nie ukrywam, że głównym powodem zmiany sposobu trzymania laptopa była pierwsza kropka, czyli było to bardzo niewygodne rozwiązanie.

Postanowiłem poszukać czegoś innego i bardzo szybko natrafiłem na polecane „plecaki na laptopy” na jakimś forum (podrzuciłbym linka, ale nie pamiętam jak to forum się nazywało, a nie chce mi się szukać). Najbardziej polecane plecaki tego typu były te od firmy „Targus” (nie, niestety nie jest to wpis sponsorowany).

 

Targus Campus (TEB01)


Ostatecznie zdecydowałem się na plecak [Targus Campus] (niestety morele też mnie nie sponsoruje :( ), który był w stanie pomieścić mojego 15,6 calowego laptopa w dodatku sam model był w przyzwoitej cenie ~160-170zł i był dość często polecany.

Kupiłem go jakieś 2-3 lata temu i poza drobnymi śladami użytkowania jest w wyśmienitym stanie. Wielokrotnie miałem go mocno przepakowanego (taa, i z laptopem w środku, ale przetrwał!) i przez chwilę zaczął się pruć przy zamku, ale od jakiegoś czasu po naprawach znowu wygląda jak nowy.

Może kilka słów o nim, to co najważniejsze: w największej przegrodzie posiada kieszeń na laptopa (kieszeń jest sztywna, przylega do tyłu plecaka, który też jest usztywniony więc nie ma ryzyka że coś nam przez przypadek laptopa wgniecie), oprócz tego posiada pasek od góry który sprawia że laptop nie wypadnie.

Z innych ważnych rzeczy to cały spód plecaka jest obszyty wodoodpornym materiałem (/gumą, nie potrafię tego nazwać) w każdym razie nie ma obawy że laptop zamoknie, w dodatku jego kieszeń także jest minimalnie nad normalnym podłożem.

DSC_0345

Co więcej plecak posiada mniejszą kieszeń (ale też całkiem sporą), a w niej posiada dodatkowo wydzielone przegródki. No i mamy jeszcze dwie małe kieszenie boczne i jedną dość wąską na plecach (znalezienie jej zabrało mi trochę czasu).

Przyznam, że pierwszy test skuteczności ochronnej laptopa tego plecaka polegał u mnie na włożeniu do niego laptopa i podrzuceniu nim (z świeżo zakupionym laptopem!) i pozwoleniu aby upadł na podłogę, cóż… laptop przetrwał w całości, a nawet niedelikatnie rzucanie plecakiem jest nieszczególnie groźne dla sprzętu.

W mojej opinii plecak jest warty swojej ceny, spełnia swoje zadanie wyśmienicie zarówno jako (bezpieczny i wygodny) transport dla samego laptopa jak i w połączeniu z dodatkowymi przedmiotami jak np zeszyty, książki, czy ubrania (w sumie to ja już miałem w nim chyba wszystko).

Podsumowując: jeżeli ktoś szuka plecaka na laptopa, który nie rozleci się po roku użytkowania to szczerze polecam (kiedyś w końcu nagram sobie klip: „Polecam. Szymon Siarkiewicz”).

Code ON!