Bomberman by PiGames

Gierka z otwartymi źródłami napisana w SFML

Jakiś czas temu miałem przyjemność wziąć udział w mikro-projekcie, składającym się z losowo dobranych osób na [forum Pasji Informatyki]. Po pokonaniu paru trudności (np. zmiany liderów) zdecydowaliśmy się na napisanie remake’u gry „Bomberman” przy użyciu SFML, a same źródła postanowiliśmy zostawić otwarte (link poniżej).

W samym projekcie aktywnie brały udział 3 osoby (+ ja, czyli 4), jednak zaczynaliśmy od teamu składającego się 6-7 osób (w trakcie, część osób się wykruszyła).

ScrnZGry1

Kodem zajmowali się głównie: [Kacper Pietrzak], [zmienny] (który pełnił także rolę grafika) oraz [Condzi]. Dość spory wkład w projekt mieli także [nowa] oraz [kamilosxp]. Ja miałem przyjemność pełnić rolę project managera (razem z Kacprem, który był moim zastępcą) oraz mentora.

W tym krótkim wpisie informacyjnym chciałbym Was zachęcić do rzucenia okiem na [źródła projektu], ale i również na inne repozytoria [PiGames], gdzie znajdziecie kilka dość ciekawych dokumentów, które powstały w trakcie naszej działalności.

Polecam też zajrzeć na [forumowy wpis projektu] gdzie znajdziecie bardziej szczegółowe informacje (np. linki do pobrania, itd).

Na koniec zachęcam do pozostawienie komentarza, czy to pod spodem, czy to na forum oraz śledzenia dalszych losów PiGames, bo wkrótce pojawi się więcej (znacznie złożonych) projektów.

A tymczasem: Code ON!