Dotacja bez dotacji – jak to działa?

Czyli jak można mnie wesprzeć bez wydawania pieniędzy i konieczności oglądania reklam?

Hej, to jest krótki wpis informacyjny odnośnie tego jak działa magiczny panel do „dotacji” po prawej stronie w panelu na blogu.

Jak to działa?


Zasada jest prosta: po kliknięciu przycisku START Twój komputer zaczyna obliczać trudne obliczeniowo problemy (poszukuje rozwiązań do algorytmu Cryptonight), na którym z kolei bazuje krypto-waluta Monero.

Klikając przycisk „START” udostępniasz część mocy obliczeniowej swojego komputera, domyślne parametry zużywają 50% CPU na 2 wątkach. Możesz je dowolnie zmienić klikając odpowiednio +/- obok parametru THREADS (wątki) oraz SPEED (prędkość).

Im więcej zasobów przeznaczysz na kopanie, tym większa nagroda dla mnie.

Y? (dlaczego?)


Jak wiadomo, każdy chciałby móc zarabiać na tym co lubi robić i sprawia mu przyjemność, jednakże my – jako ludzie – nie jesteśmy raczej skłonni do dzielenia się pieniędzmi lekką ręką. Z tego chociażby powodu powstały reklamy, które mają dawać możliwość zarabiania przy udostępnianiu „darmowego” dostępu do strony.

Jednakże nie jestem ich fanem, bo zazwyczaj są mało pożądane i natrętne –  jestem raczej zwolennikiem dobrowolnych dotacji. Coin Hive (bo na nim bazuje „dotacja bez dotacji”) udostępniło rozwiązanie moim zdaniem idealne i dużo bardziej przyszłościowe niż reklamy.

Przy tym rozwiązaniu pozostawiam Ci pełną dobrowolność odnośnie tego, czy chcesz dać mi zarobić – jeżeli nie, to nie musisz klikać przycisku START.

Jeżeli klikniesz ten przycisk podczas np. czytania wpisu, to istnieje szansa, że zarobię te parę groszy (btw, to autentycznie są grosze) – mnie to na pewno ucieszy ;).

Uwagi


Jeżeli macie jakieś uwagi, to śmiało piszcie w komentarzach – jestem otwarty na propozycje i uwagi ;)

Btw. dzięki z góry za klikanie „START” ;)

Warte poczytania

  1. [Monero]
  2. [Czym są kryptowaluty?]