#news Kurs QT, obecnie prowadzone projekty…

Wiem, wiem niedawno był post z serii #news, a je staram się pisać max 1 w miesiącu, ale akurat tak wyszło, że istnieje spora szansa na nieco większą przerwę jeżeli chodzi o napływ świeżych newsów.

W najbliższych tygodniach muszę poświęcić nieco więcej czasu na studia, ponieważ zbliżają się pierwsze egzaminy a że nie mam już gotowych lub prawie gotowych artykułów (ogólnie: wpisów na dowolny temat), które mógłbym szybko dokończyć i wrzucić tak aby urozmaicić ten czas gdy nie będę mógł ich pisać to niestety musicie to jakoś przecierpieć jeżeli oczekujecie kolejnego wpisu.

Mniej więcej najbliższe 2-3 tygodnie mam dość ciężkie więc przez ten czas raczej nic się nie pojawi chociaż oczywiście spróbuję wrzucić może jakiś mały artykuł.

 


Obecnie na blogu prowadzę w miarę aktywnie tylko 1 serię, mianowicie Kurs QT, który będzie cały czas rozwijany, w planach i częściowo już zaczęte lekcje mam na temat modułu Bluetooth, czyli wyszukiwanie urządzeń, łączenie się z nimi i jakieś proste wysyłanie danych pomiędzy urządzeniami. Ta lekcja miała tworzyć możliwość sterowania komputerem (laptopem) posiadającego bluetooth za pomocą telefonu na androidzie, jednak QT nie wspiera bluetooth na Windowsie, Linuxie, czy Macu, więc powstanie o nieco innym zagadnieniu.

Kolejną lekcja (w sumie nie wiem co wypuszczę wcześniej) obejmuje aplikacje używające system tray’a, tutaj zobaczymy jeszcze co fajnego wymyślę ;)


Kolejnym tematem poruszonym  w tym newsie miały być prowadzone przeze mnie projekty, które nieco zabierają mi czasu, a więc:

  • nauka na studiach (zmienny priorytet) o tym już mówiłem, więc nie będę znowu tego tematu rozwijał,
  • prowadzony kurs QT,
  • udział w TK Games (strona po kliknięciu w obrazek powyżej), w którym obecnie działam dość biernie, ale staram się to zmienić kolejnym prowadzonym projektem,
  • gra na Androida w Unity, gdzie chcę jak najwięcej rzeczy stworzyć samodzielnie (grafika, etc).

 

Teraz opowiem nieco o innych ogłoszeniach.

Prawdopodobnie podczas przerwy w newsach postaram się wrzucić coś z kryptografii, a to dlatego że ten temat mnie mocno interesuje, najprawdopodobniej będzie to artykuł o protokole Diffiego-Helmana i o liczbach pierwszych siłą rzeczy.

Kolejnym ogłoszeniem jest statystyka (jak zwykle). Mianowicie w ostatnim tygodniu zauważyłem bardzo fajną tendencję do utrzymywania dość wysokiego poziomu wyświetleń na blogu (ponad 200 każdego dnia) i mam nadzieję, że to się utrzyma (ba! że wciąż będzie rosło).

Nie wiem czy każdy z Was wie, ale posiadam twittera, na którego będę wrzucał mniejsze ogłoszenia (twit twit ♪ ♫).

Uff! Jeżeli dotrwaliście do końca tego wpisu to gratuluję i niech brak błędów w kodzie będzie z wami!