#news Powrót IRC, plany

Kilka ogłoszeń.

Witam Was, z racji że do następnego Podsumowania Miesiąca jeszcze kawałek, a ja mam dla Was kilka informacji postanowiłem umieścić ten post.

Postanowiłem wrócić do IRC i tak możecie mnie tam czasami spotkać, nie wiem jeszcze czy będę na nim codziennie (w co wątpię). Na IRC będę mógł Wam pomóc w sposób bardziej przypominający rozmowę, ostatnio dostaję masę wiadomości na maila i czasami przydałaby się bardziej rozmowa niż to jak wygląda struktura pisania maili, stąd pomysł do powrotu IRC, możecie go znaleźć w O stronie -> Kontakt -> IRC.

Prawdopodobnie na IRC będę się pojawiał w weekendy (powiedzmy soboty) około godziny 20 i będę tam czekał przez około godzinę. Wszelkie informacje czy IRC się pojawi (a może nie będę mógł być) będzie napisane na Twitterze. Dzisiaj jestem na IRC do godziny 16.


Mogę już chyba powiedzieć, że nawiązałem pewnego rodzaju współpracę z Łukaszem Kirylakiem i planujemy wspólnie projekt z cyklu poradnika zrobienia czegoś bardziej zaawansowanego (ja od strony programowania on od technicznej – Arduino).


Obecnie prowadzone kursy:

 • kurs QT i na nim obecnie się dość mocno skupiam, planuję zrobić w nim jeszcze komunikację przez port USB (lekcja prawie zrobiona), o bluetooth (pc i urządzenia mobilne) oraz jak zrobić odtwarzacz muzyki. Tym samym powinienem zakończyć większość niestandardowych tematów przy okazji opisując nieco bardziej podstawowe mechaniki te biblioteki. Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje co powinno się tam pojawić piszcie.
 • kurs Thor (wstrzymany); prawdopodobnie będzie reaktywowany i prowadzony równolegle z poradnikiem pisania gry RPG w SFML.

Planuję napisać coś w rodzaju Piszemy grę w SFML tylko że jako grę RPG. Tym razem mam zamiar wszystko nieco lepiej przygotować i zaplanować, stąd będę potrzebował na to więcej czasu, co za tym idzie pojawi się ten kurs dopiero po zakończeniu kursu QT.

Jeżeli ktoś czeka na ostatni już artykuł z kryptografii to wiem, pamiętam o nim, może się pojawi wkrótce ;)


Jeżeli macie jakieś pomysły na artykuł, poradnik, albo chcecie się podzielić swoją opinią to jak zwykle zapraszam do systemu komentarzy.

Zapraszam was także na Twittera, które jest moim małym centrum ogłoszeń.

Do przeczytania w następnym wpisie.


 • Piotr

  Dobry pomysł z tym RPG, wcześniej coś czytałem w komentarzach, czy może wpisie(?) o Unity. Chciałeś się podjąć poradnika do niego coś jak w SFML? Dalej to planujesz?

  • Fakt, w poprzednim wpisie o tym mówiłem, ale zastanawiał mnie wybór Unity vs SFML, padło na SFML bo przy okazji pokażę znowu kilka ciekawych i lepiej tutaj widocznych rzeczy, szykuje się na pewno zdecydowanie największy kurs na tym blogu, jednocześnie trudniejszy, ale mam nadzieję że pokażę w ten sposób że pakowanie się w gry RPG bez potrzebnej wcześniej zdobytej wiedzy i planowania to strzał w kolano. Co do Unity3D to się kiedyś pojawi, ale na pewno w formie wideo.

   • Piotr

    No to ładnie, czekam z niecierpliwością

 • Kamil

  Dobry pomysł z RPG’iem. Wzięcie się za coś tak skomplikowanego jest dobrym obiektem kursu. Czekam z niecierpliwością.

  • Wczoraj zacząłem projektować wygląd gry, jednak z racji złożoności gry RPG (mimo maksymalnie uproszczonych elementów) samo planowanie pochłania masę czasu, a dodatkowe wyjaśnienie tych zagadnień… Mam nadzieję że ten kurs odstraszy nowicjuszy przed wybieraniem na pierwszą grę pisanie RPG.