Piszemy grę RPG, pytanie do Was

Kiedy?

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie to Piszemy grę RPG, będzie serią poradników w stylu Piszemy grę w SFML’u tylko że tym razem za całość zabierzemy się nieco bardziej profesjonalnie i ostatecznie napiszemy grę RPG przy użyciu SFML. Podczas tego kursu napiszemy sobie własny system NPC, questów, drzewko umiejętności i ogólnie postaramy się aby nasza gra jak najbardziej przypominała grę RPG.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że przynajmniej kilka osób wyczekuje na tą serię. Od jakiegoś czasu już powoli przygotowuję pierwszą lekcję, która będzie dość spora bo w niej przygotujemy sobie szkic projektu, a dokładnie tego czym się zajmiemy w kolejnych lekcjach (kurs zapowiada się dość spory).

Moje pytanie do Was brzmi: „Kiedy chcecie otrzymać pierwszą lekcję?”

Pytanie zdaje się być oczywiste jak najszybciej, jednak musicie sobie uświadomić kilka rzeczy:

Jestem w stanie pierwszą lekcję wypuścić w przeciągu 1-2tyg, jednak kolejne części nie pojawiałyby się dość często, a na pewno nie w sposób regularny.

Możemy też trzymać się mojego pierwszego planu, czyli zaczynam wypuszczać kolejne części dopiero w maju, na czerwiec kiedy mam kolokwia i egzaminy najprawdopodobniej udałoby mi się przygotować wcześniej kilka lekcji. Kolejny miesiąc to już wakacje więc już powinno się zacząć wszystko pojawiać dość regularnie.

Czekam na Wasze komentarze do końca tygodnia.

EDIT: Kurs pojawi się wcześniej.

Code ON!


 • anim

  Użyjesz jakiś języków skryptowych do pisania dialogów czy tam questow, czy tylko C++?

  • Raczej mam zamiar się trzymać maksymalnie prostych elementów także, albo wczytamy dialogi z pliku txt, albo użyjemy XML (ale akurat zadania pojawią się gdzieś dopiero pod koniec).

 • pw1602

  Czy jest możliwość napisania artykułu o tworzeniu projektu gry? Chodzi mi dokładnie o napisanie całego szkieletu powiedzmy na kartce czy tam części gry, a potem dopiero powoli zaczęcie przenoszenia tego na C++? Lub zamiast robić osobny artykuł to dodanie takiego wstępu do tego projektu gry RPG?

  • To jest dokładnie pierwsza lekcja kursu Pisania gry RPG (nawiasem mówiąc ta lekcja już czeka na poznanie waszej opinii kiedy powinien pojawić się ten poradnik i z miejsca mogę ją opublikować).

 • Crow

  Byłbym wdzięczny gdyby kurs na który czekam pojawił się jak najszybciej. :)

  • Teoretycznie jest już po czasie, ale mogę ci zdradzić, że postanowiłem go wypuścić na początku kwietnia. Spis treści wraz z wymaganiami i opisem pojawi się jeszcze w tym tygodniu (chcę aby każdy kto czeka na ten kurs sprawdził de facto czy to kurs dla niego), a premierową pełnoprawną lekcję wypuszczę w pierwszym tygodniu kwietnia.