Podsumowanie miesiąca #1

Nieco wcześniejsze podsumowanie tego co zdarzyło się w styczniu.

Wcześniejsze podsumowanie jest spowodowane wyczuwalnym ogromnym brakiem czasu w najbliższych dniach.

Jak widzicie postanowiłem w końcu oficjalnie podciągnąć te podsumowania pod jakiś typ wpisów i zacząłem je numerować, ale do rzeczy co wydarzyło się w tym miesiącu?


Od jakiegoś czasu aby zobaczyć swój komentarz zaraz po jego opublikowaniu potrzebne jest konto na Disqus, Facebooku, Twitterze lub Google, osoby które piszą jako gość muszą zaczekać na moderację komentarza.

Z przeprowadzonej przeze mnie „ankiety” wynika, że na pewno pojawi się (kiedyś) kurs pisania gry RPG, w jakiej formie zobaczymy (wideo/pisemnej) pewnie to dość mocno będzie zależało na jakiej technologii będziemy to pisać.

Pojawi się (jak najszybciej) coś w rodzaju FAQ/forum, ale to dopiero jak znajdę chwilę czasu, bo chcę aby wyglądało to w sposób przyjemny dla oka.

Zmieniłem wtyczkę do podświetlania kodu, jeżeli gdzieś kod nie wyświetla się poprawnie to napiszcie mi o tym.

Łukasz Kirylak założył bloga o Arduino i z nim najprawdopodobniej powstanie kilka wspólnych projektów właśnie o programowaniu w Arduino. Polecam tam zajrzeć, całość jest prowadzona w maksymalnie prosty i przejrzysty sposób.


W planach mam lekcję kursu QT o bluetooth, lecz nie mam pojęcia kiedy się ona pojawi, bo najchętniej zrobiłbym ją w oparciu o bluetooth laptopa, lecz bluetooth pod Windowsem nie w QT nie jest wspierany więc pewnie przeniesiemy się na czas tej lekcji pod linuxa ;)

Na razie wstrzymuję pisanie kursu Thora, na jak długo nie wiem, na pewno za jakiś czas go wznowię i postaram się jak najszybciej dokończyć.

Mam także inne plany odnośnie bloga, lecz na pewno nie zrealizuję ich w najbliższym miesiącu także o nich wspomnę za miesiąc.


Statystyki dzisiaj sobie pominiemy bo do końca miesiąca pozostało nieco ponad tydzień, także nie byłyby wiarygodne.

Tradycyjnie przypominam o Twitterze, na którym zdarza mi się czasami wrzucać jakieś zajawki/informacje odnośnie tego co robię.