Podsumowanie miesiąca #10

Koniec października, czyli czas na nowe podsumowanie.

Październik 2015 był z pewnością dość obiecujący dla Was na samym jego początku, a to dlatego że sporo materiałów zdążyłem przygotować jeszcze we wrześniu, późniejszy zastój mogę z pewnością zrzucić na początek roku akademickiego.

 

Skrót miesiąca


Na początku października mogliście dokończyć lekturę o Generowaniu dużych liczb pierwszych, po niemalże półrocznej przerwie, później wspominałem o optymalizacji kodu. W serii howTo wspomniałem o tworzeniu własnej klasy odpowiedzialnej za GUI wewnątrz gry.

Kolejny artykuł, był poradnikiem dla osób zastanawiających się nad nauką programowania, zrobiłem Wam także wprowadzenie do systemu kontroli wersji .git (Rafał pamiętam o twojej uwadze i ją uwzględnię w tamtym poradniku, kiedyś).

Dalej mogliście poczytać o moim nabytku, jakim było super wygodne krzesło. Mniej więcej udostępniłem nowy przedmiot w portfolio, wszelki feedback jest mile widziany.

 

Ogłoszenia


Na stronie pojawił się czat, jednak korzystam z niego dość okazyjnie, wciąż dużo łatwiej jest mnie złapać przez maila lub na forum Zelenta.

Pojawiła się strona (lub pojawi wkrótce) z listą rzeczy, które się pojawią na blogu. Jeżeli coś się na niej znajdzie to oznacza, że istnieje 90% szans na nieporzucenie przeze mnie tego projektu.

Z innych ogłoszeń, to w dniu oficjalnych urodzin bloga (druga połowa maja) blog na pewno przeżyje małą rewolucję, przewiduję też kilka potencjalnych skutków (zależnych od różnych czynników, dokładnie info później):

  1. Całkowite zakończenie działalności. Ha, tego się nie spodziewaliście, już tłumaczę: studia i ogólnie życie osobiste są dla mnie większym priorytetem, obecnie nie mogę sobie pozwolić na dynamiczne rozwijanie bloga, a utrzymywanie go tylko po to aby wisiał, to sorry ale nie ma szans, prawdopodobnie gdzieś zakotwiczę swoje portfolio (może nawet z niektórymi poradnikami), może nawet będzie to blog, ale zdecydowanie będzie miał postać jedynie pogadankową.
  2. Blog zostaje, dostanie transformację sposobu przekazu treści. Samą transformację blog przechodzi już teraz, ale ta opcja wchodzi w życie tylko wtedy gdy faktycznie mam czas na jego rozwój, a także jest w stanie się utrzymać (no może tutaj zaszalałem, ale powiedzmy że oprócz satysfakcji, która jest oczywiści ok, to otrzymuję jeszcze $$$).
  3. Nowy serwis. Ta opcja jest chyba najkorzystniejsza dla Was, ale i jednocześnie zależy od Was. Byłby to serwis głównie o tworzeniu gier dla osób, które dopiero zaczynają, kooperowałby z poradnikami od Mirosława Zelenta i byłby takim naturalnym przedłużeniem przedstawianych tam treści. Byłby prowadzony przez grupę osób, które faktycznie wiedzą z czym to się je i są gotowi na nauczanie innych (tu pytanie do Was: jak wam się widzi taki serwis oraz czy są wśród was chętni, szczegóły podam po rozmowie przez maila).

Wszelkich chętnych do współpracy proszę o kontakt na maila: kontakt@szymonsiarkiewicz.pl

Dzięki za kolejny wspólnie spędzony miesiąc i do przeczytania w kolejnym.

Code ON!