Podsumowanie Miesiąca #15

Dzisiaj mamy 1 kwietnia, a więc czas na podsumowanie marca.

Marzec


W marcu pojawił się aż 1 artykuł (szaleństwo), konkretnie [Analiza działania i modyfikacja programu bez kodu źródłowego] z inżynierii wstecznej (cieszący się całkiem niezłą popularnością).

 

Plany, zapowiedzi


Obecnie mam mały zrzut wszystkich deadline’ów na jedną chwilę dlatego też pojawia się tak mało artykułów. Mogę Wam jednak powiedzieć co powoli sobie piszę, nad czym pracuję i czego prawdopodobnie można się spodziewać.

Tak jak mówiłem [Piszemy Platformówkę] ma dla mnie obecnie najmniejszy priorytet dlatego też najwolniej będzie się pojawiał (jednakże postaram się coś napisać i wrzucić jak najszybciej to będzie możliwe, priorytet tego się zwiększa tak aby nie doszło do „zagłodzenia”).

Obecnie jestem w trakcie pisania artykułu porównującego Windowsa i Linuxa, pracuję także nad nowym relogiem w którym staram się przedstawić kilka sposobów na zaciemnienie fragmentów kodu maszynowego, którego nie chcielibyśmy oddawać tak łatwo (np sekcji danych: stringów, czy „magicznych” implementacji algorytmów).

Szykuje się także seria artykułów powiązanych z algorytmami; mam zamiar przedstawić kilka wybranych algorytmów (korzystam z okazji, że i tak prawie to samo muszę zrobić na kurs na studiach).

Obecnie bawię się też łączeniem C i Pythona, możliwe że w jakiejś formie pojawi się efekt moich prac.

Dzięki za kolejny miesiąc i do przeczytania w kolejnym,

Code ON!