Podsumowanie Miesiąca #16

Podsumowanie kwietnia

Dzisiaj mamy 9 maja, a więc najwyższy czas na podsumowanie kwietnia.

Podsumowanie Kwietnia

To był ten miesiąc, który chociaż w małym stopniu przełamał złą passę braku nowych wpisów, było ich więcej (co prawda ze sporymi przerwami, ale były).

Na początku kwietnia pokazałem Wam proste zadanko z serwisu [Pwnable], później porozmawialiśmy sobie o [obfuskacji danych]. Następnie pokazałem jak naprawić dość irytujący błąd związany z [Lenovo Y580 i Mintem], co prawdopodobnie rozpocznie nową serię poradników związaną z błędami, ewentualnie lifehackami. Ostatni artykuł najbardziej zainteresuje przyszłych studentów, a to dlatego że opowiadałem w nim [o studiach na Politechnice Wrocławskiej].

 

Ogłoszenia

Mogę Was już oficjalnie poinformować, że blog pożyje przynajmniej jeszcze kolejny rok (yay!), o dokładniejszych planach opowiem za miesiąc.

Jak wspominałem już parę razy: na pewno będę chciał rozpocząć sekcję związaną z algorytmami (sortujące, wyszukiwanie, drzewa, grafy) tylko zastanawiam się jeszcze nad formą (kod implementacji już mam, ale nie wiem czy się pojawi). Prawdopodobnie do kilku algorytmów pojawi się jakaś większa analiza, aby zobaczyć sobie jak takie coś wygląda.

Z innych ogłoszeń, to ostatnio kilka moich prywatnych repo stało się publiczne (na GitHubie), udostępniłem m.in. rozwiązania list z pierwszego roku studiów oraz kilku pomniejszych projektów.

Chciałbym też przypomnieć, że tradycyjnie jestem otwarty na propozycje odnośnie tematów, na które chcecie abym się wypowiedział. Możecie to zrobić choćby w mailu, czy komentarzach poniżej tego wpisu.

Btw zauważyłem bardzo miły przyrost „followów” na [Twitterze] (który jest moim centrum ogłoszeń) oraz polubień na [fb] w ostatnim miesiącu (lub nawet dwóch), także wielkie dzięki zarówno tym, którzy kliknęli „followa” / „like’a”, ale także i tym co polecili mojego bloga znajomym.

 

Dzięki za kolejny miesiąc i do przeczytania w kolejnym

Code ON!


 • Anonim

  Cykl wpisów o algorytmach to super pomysł !!! Ale … w sieci jest bardzo dużo materiałów opisujących klasyczne algorytmy, więc opis po raz kolejny tego samego nie będzie zbyt ciekawy, za to myślę że optymalizacje klasyków to będzie strzał w 10, tym bardziej że niewiele osób je zna, idealnie do tego komponowałyby się analizy tych algorytmów ( nawet krótkie szkice ), które pokazałyby przyspieszenie asymptotyczne.

 • Crax

  Algorytmy, algorytmy… i jeszcze raz Algorytmy! Bardo dobry pomysł, szczególnie czekam graf <3

  A tak troszkę poważnie, może coś skomplikowanego o programowaniu obiektowym?
  Na słynnym cpp0x za dużo o tym nie ma, i usze szukać po angielskich forach :v

  • Jako takiego artykułu poświęconego nowszym standardom C++ nie zrobię (może poza prostym systemem eventów), ale wyczekuj streamów w wakacje gdzie będę ich używał i pewnie wyjaśniał

 • Święty

  A może, takie praktyczne algorytmy wykorzystywane przy pisaniu gier, typu: algorytmy wyszukiwania drogi?