Podsumowanie miesiąca #6

Rzut oka na to się wydarzyło w czerwcu oraz na to co może pojawić się w lipcu. Zapraszam.

W maju był wysyp artykułów, których mogliście poczytać m.in. o bezpieczeństwie w sieci, porozmawialiśmy także nieco o kolizjach w grach 2D. Poruszałem także tematy bardziej „poetyckie”, czy też filozoficzne jak programowanie oraz Slight Edge.

Mogliście także zobaczyć mój najnowszy projekt, a jeżeli czytacie mojego bloga dla kursu Qt to też się raczej nie zawiedliście.

Jak część osób mogła zauważyć to zniknął Kurs Thora, a to dlatego, że pojawiły się tam raptem w 2 lekcje, a ja nie mam zamiaru wznawiać tego kursu.

Jeżeli chodzi o moje plany (ogólnie na wakacje), to możecie się spodziewać na blogu:

  1. Challenge’y (wyzwań) wakacyjnych, które będą polegały na tym, że przez dany tydzień (lub inny okres czasu), będę zajmował się jedynie danym projektem. Dokładnej formy tych wyzwań jeszcze nie ustaliłem, więc albo będę dostarczał regularnie wpisy na bloga dotyczące danego wyzwania, albo będę nagrywał cały proces tworzenia projektu, następnie w formie timelapse’a na zakończenie umieszczę filmik, w którym opowiem nieco o tym co zrobiłem, etc.
  2. Przebudowy strony, tzn mam zamiar przejrzeć wszystkie wpisy i zadbać o to aby wpisy posiadały jedynie te obrazki, do których posiadam prawa autorskie, co dalej mam zamiar zrobić własny theme na bloga i z tego powodu przez jakiś czas blog będzie niedostępny (szczegóły podam później).
  3. Projekt generatora grafów, czy też schematu klas. Z racji, że dostałem także pytania na maila czy ten schemat wygenerowałem w jakimś programie to postanowiłem coś takiego napisać (bardzo uproszczony UML), projekt prawdopodobnie pójdzie na wyzwania wakacyjne.
  4. AWM (Arduino Wall Manager) także się pojawi, mam nadzieję go skończyć na wakacjach.
  5. Kontynuacje prowadzonych serii (Piszemy grę RPG, Kurs Qt).

Spis planowanych wyzwań:

  • implementacja kameleona,
  • generator grafów,
  • transformacja Fouriera.

Dzięki za kolejny wspólnie spędzony miesiąc i do przeczytania w kolejnych wpisach.

Code ON!