Podsumowanie miesiąca #8

Kilka słów o sierpniu i planach na przyszłość.

Sierpień na blogu minął wyjątkowo spokojnie, w dość znaczący sposób spadła intensywność pojawiających się wpisów i tak najprawdopodobniej zostanie, co dziwne trzyma dobrą passę.

SFML

Kursy z tej biblioteki są na moim blogu najczęściej przeglądane, jednakże w większości pochodzą jeszcze z SFML 2.0 (99% materiałów jest wciąż kompatybilna z wersjami 2.x.x), dlatego w razie znalezienia rzeczy, które są już nieaktualne z najnowszym standardem tej biblioteki to proszę o informację pod odpowiednim wpisem.

 

Kurs RPG

Osoby oczekujące na kontynuację kursu Piszemy grę RPG nieco zmartwię, ponieważ ta seria poradników została wstrzymana już oficjalnie, a pewnie niektórzy z Was wiedzą co się dzieje z oficjalnie wstrzymanymi seriami u mnie na blogu (dla niewtajemniczonych, wznowienie prac ma małe prawdopodobieństwo).

Jednakże myślę, że materiał, który miał się pojawić w tym kursie pojawi się w mniej spójnej formie, tzn kurs przekształci się z formy „piszemy grę od 0 do samego końca”, w nieco luźniejsze wpisy nieco mniej połączone ze sobą, co oznacza że samo przekopiowanie kodu z kolejnych części kursu nie spowoduje, że całość się uruchomi, a będzie wymagała nieco własnej inicjatywy. Myślę, że w ten sposób kurs otworzy się na więcej możliwości, a nie tylko i wyłącznie na ten konkretny pisany przeze mnie projekt.

 

Nowa forma poradników: howTo

Jak część stałych czytelników tego bloga wie, to marzy mi się tworzenie poradników w wersji wideo i dlatego w końcu postanowiłem pójść w tym kierunku.

Zdaję sobie sprawę, że wpisy blogowe podobnie jak poradniki w formie wideo mają swoje wady i zalety dlatego postanowiłem nieco wymieszać te 2 formy, dlatego też poradniki (na pewno nie wszystkie), będą wyglądały następująco:

  • na blogu będzie pojawiało się ogólne przedstawienie idei i wyjaśnienie zagadnienia + odnośniki do kodu z materiału wideo;
  • na moim będzie pojawiała się implementacja danego zagadnienia w wybranym języku programowania wraz z krótkim wyjaśnieniem tego co dzieje się na ekranie.

 

Inne ogłoszenia

Dzisiaj blog przeżył małe problemy techniczne, ale na szczęście wszystko wróciło już do normy.

Z innych wiadomości to możecie się spodziewać większej ilości artykułów, możliwe że polecających też ciekawe książki, czy inne materiały o programowaniu.

Dla zainteresowanych wsparciem mojej twórczości, to w panelu po lewej (pomiędzy popularnymi wpisami, a kategoriami) jest „przycisk” dotacji. Tak samo jak komentarze (a nawet nieco bardziej), ta forma wsparcia daje mi wyraźny feedback o tym co chcielibyście przeczytać oraz czy ogólnie to co robię ma jakichś odbiorców etc (raczej nie muszę Wam tłumaczyć).

Wkrótce pojawi się krótki regulamin dotyczący komentarzy, bo niestety już robi się powoli spam, przez co zdarza mi się odpowiadać kilka razy na ten sam komentarz.

To tyle ode mnie, dzięki za kolejnych miesiąc i miłego ostatniego miesiąca wakacji (lub pierwszego miesiąca roku szkolnego).

Code ON!