Podsumowanie roku + ogłoszenia

Czas na małe podsumowanie tego co się zdarzyło w tym roku.

Z racji, że wcześniej czegoś takiego (chyba) nie robiłem to tutaj przytoczę historię powstania bloga.

Blog początkowo działał na serwisie blogger, a pierwszy post został tam umieszczony 17.07.2013r, było to nic więcej jak tradycyjny pierwszy post informacyjny zatytułowany „Hello World”, ten blog być może części z Was był znany pod nazwą „sheadovas’s blog”.

Nie będę wam tutaj przynudzał co dokładnie tam było umieszczane, ale właśnie tam powstała pierwsza wersja najbardziej popularnego na moim blogu poradnika Piszemy grę w SFML’u.

Po osiągnięciu 69 postów i około 9000 wyświetleń stwierdziłem, że warto zainwestować w bloga i w ten sposób blog znalazł się na płatnym hostingu, a wszystkie materiały są dostępne za darmo i bez reklam (tutaj nieśmiało zachęcam do dotacji).

Pierwszy post został napisany 27.05.2014r, czyli blog pod tym adresem jest dostępny nieco ponad pół roku, a obecne statystyki bloga pokazują, że transfer był dobrym pomysłem i jest coraz bardziej znany i polecany na większej ilości stron o programowaniu.


To tyle jeżeli chodzi o taką ogólną historię, teraz zajmiemy się nieco bardziej statystykami (kochane liczby ♥).

Do tej pory dodałem 82 wpisy (łącznie z tym), pojawiło się 65 komentarzy a blog został obejrzany 23 389 razy, a co mnie cieszy to średnia wejść dziennie w tym miesiącu wynosi 243, co bije kolejne rekordy, a także mimo że jeszcze nie ma końca miesiąca to znowu został pobity rekord wejść dla danego miesiąca.

Największą popularnością cieszy się wcześniej wspomniany poradnik Piszemy grę w SFML, a także inne poradniki dotyczące właśnie SFML‚a. W sumie nic dziwnego bo dużą częścią zawartości tego bloga jest właśnie SFML i to także od niego zaczynałem swoją działalność jeżeli chodzi o tego bloga.


Korzystając z okazji, a także z racji że nie będzie podsumowania miesiąca tym razem to chciałbym Was poinformować o najbliższej przyszłości bloga.

Ostatnio obiecałem, że pojawi się kurs QT i niestety nie zdążył się pojawić, akurat miałem nieco dłuższy wypoczynek niż się spodziewałem, ale za to mam już ochotę coś porobić bo nic nierobienie mnie już nuży (także jest nadzieja).

Co do poradnika z Thora to niestety mam nieco mniejsze chęci do wracania do SFML, gdy już dość intensywnie zaczepiłem się w Unity, powrót do uboższego silnika jest nieco trudny, ale coś na pewno się pojawi [kiedyś] ;) .

Co do szyfrowania RSA to brak mi motywacji do dokończenia artykułu o nim, ale mam zamiar się za to zabrać gdzieś na dniach w ramach relaksu od nauki.

Tak, blog ma znowu inny theme, czy to będzie w miarę ostateczny tego nie wiem, jeżeli ktoś potrafi robić theme pod wordpress’a i zrobiłby jakiś pod tego bloga to jak najbardziej może go zrobić (preferuję ciemne theme).

Jeżeli ktoś może chciałby mnie wyręczyć w pisaniu jakichś artykułów, albo może prowadzi własnego bloga, albo może chciałby dorywczo napisać jakiś artykuł i chciałby się tutaj zareklamować to zapraszam do napisania mi mail’a.

Przypominam jeszcze o twitterze, na którym czasami się pojawiają jakieś ogłoszenia.


Jeżeli dotrwaliście w czytaniu aż tutaj to wam gratuluję, tutaj chciałbym jedynie podkreślić jaki ten rok był rewolucyjny dla mojego bloga, którego tworzycie po części także i Wy.

Dzięki za ten rok i niech Wasz kod będzie miał jak najmniej błędów.

 

 

 EDIT: Raptem kilka godzin po moim raporcie można było wygenerować coś takiego: LINK.